Klasifikācija

Lai Jūs sekmīgi varētu doties pa spoku un baiso notikumu vietām, vēlams būtu tomēr atšķirt spoku no mājas gara, mājas garu no poltergeista, poltergeistu no vampīra utt. Pašu drošībai.

Klasifikācija:

Ir četru veidu spoki.
- Pie pirmā veida pieder nekaitīgie skaņas spoki.
- Pie otrā veida pieder nekustīgie vizuālie spoki. Kā piemēru varam minēt - milzīgs vīrietis klusēdams raugās uz Jums pa Jūsu trešā stāva guļamistabas logu.
- Pie trešā veida pieder ģimenes spoki, to skaitā arī Baltās, Brūnās u.c.dāmas.
- Pie ceturtā un bīstamākā spoku veida pieder kustīgi ar skaņu apveltīti spoki. Tikšanās ar tiem nesola neko labu, un šādā reizē prātīgākais, ko var darīt cilvēks, ir nekavējoties pamest tikšanās vietu.

Spokiem nav vēlams pieskarties!

Poltergeists – poltergeista vēsturei ir simtiem gadu. Poltergeists – tās ir dīvainas parādības, ar kurām sastopoties Jūs neticat savām acīm, bet noticējis sākat apstrīdēt savu veselo saprātu. Pa gaisu pēkšņi sāk lidot krēsli, gāžas ledusskapji, no griestiem šļācas netīras ūdens straumes, uz sienām parādās neķītri uzraksti….. tas viss ir poltergeists.Bieži vietās, kur veikts mediju vai maģijas darbs, veidojas domformas, un arī tās var izpausties kā poltergeists. Atbrīvoties no poltergeista praktiski nav iespējams.
Poltergeistā ietilpst arī dabas elementu apsēstība, kas izpaužas kā kaitēkļu uzbrukums, traucējumi apkures un elektroiekārtu darbībā, priekšmetu nozušana.

Mājas gari – parādības, kas pieķeras kādai konkrētai mājai. Spēj gan palīdzēt, gan kaitēt. Ar neparedzamu, ļaunu dabu, piemīt “melnais humors.”

Dēmoni –maznozīmīgākie gari, kalpo kā starpnieki starp garu un fizisko pasauli, pārstāv negatīvās enerģijas.
Vampīri – pastāv versija, ka vampīrisms ir mirušo infekcijas slimība; iedzimta pataloģija; mākslīgi radīta forma….zinātnieki strīdas.

Vilkači – Liepājā nav…

Dāmas – dāmas kults radies Bavārijā, 13. gadsimtā. Baltā ( vai kāda cita ) dāma parasti ir kādas dzimtas traģiski bojā gājusi priekštece. Tās parādīšanās vēsta par nelaimīgiem notikumiem dzimtas dzīvē, vai tuvojošos nelaimi cilvēkam, kas to redzējis.

Vadātājs – dabas garu paveids. Cilvēkam naidīgs.